Motyw przewodni 8. edycji Festiwalu Patchlab to REALITIES.
W tym roku skupiamy uwagę na cyfrowych światach, które tworzone są równolegle do coraz bardziej spolaryzowanej i realnej wizji katastrofy klimatycznej.Twórcy i goście Festiwalu Patchlab będą starali się odpowiedzieć na pytanie: czym są dla nas te równoległe przestrzenie? Jak bardzo cyfrowe narracje opierają się na rzeczywistości, a na ile są kreacjami naszych marzeń? Jak nasza osobowość poddawana jest transformacji w cyfrowym świecie? I w końcu, czy cyfrowe przestrzenie izolują nas od świata fizycznego czy raczej poszerzają percepcję i funkcjonowanie w naszej rzeczywistości?

Podczas 4 dni będzie można zajrzeć do równoległych światów cyfrowych, zanurzając się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w interaktywnych filmach i immersyjnych widowiskach audiowizualnych w formacie 360°. Będzie także wyjątkowa okazja stworzyć i zobaczyć swojego własnego awatara.

W programie festiwalu wystawy prac interaktywnych, VR i AR, performansy i koncerty audiowizualne, DJ sety, warsztaty oraz spotkania.
Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu.

Tegoroczną identyfikację wizualną zaprojektował irański artysta Behzad Shahravan we współpracy ze studiem NONSTOPKOLOR.