Krakowitz to krakowsko-katowicki projekt muzyczny tworzony przez Piotra Figla i Dominika Gawrońskiego. Nominowani do  nagrody Munoludów w kategorii Odkrycie Roku. Stylistyczne połączenie dźwiękowych inspiracji poskutkowało powstaniem niebanalnych IDM-owych bitów pomieszanych z napawającymi nostalgią progresjami akordów, ambientową przestrzenią i organicznymi samplami. Krakowitz oprócz występów live act ma także na koncie wieloletnią muzyczną współpracę z Krzysztofem Gonciarzem, youtuberem – znanym między innymi z filmów i vlogów dotyczących Japonii. W 2019 roku, grupa miała przyjemność współpracować z Krzysztofem przy produkcji muzyki do jego wystawy „Tokio 24” wystawianej w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Piotr Figiel – producent muzyczny, live actowiec, dj z Krakowa. Wcześniej kojarzony ze swoich wydawnictw pod aliasami DCM i Peter Feegle, od 2014 działa pod własnym imieniem i nazwiskiem. W swojej twórczości Piotr łączy przeróżne inspiracje skupiając się na techno, IDM, oryginalnym sound designie, dobrym brzmieniu i graniu hardware’owych live actów. Jego produkcje wydawane były w wielu polskich i zagranicznych labelach, a najnowsze ukazały się nakładem Parabola Records oraz Dirty Minds. Piotr występował ze swoimi live actami między innymi na festiwalach takich jak Street Art Festival, Ars Cameralis, dwukrotnie na Tauron Nowa Muzyka czy na legendarnym Instytucie w Warszawie. Od 4 lat Piotr jako dziennikarz radiowy prowadzi na antenie Off Radio Kraków audycję “Essentia Electronica”, która stała się jednym z najważniejszych źródeł informacji i promocji dla krakowskiej sceny muzyki elektronicznej. Oprócz działalności solowej, Piotr w duecie z Dominikiem Gawrońskim tworzy projekt Krakowitz, skupiający się na syntezatorowo-melodyjnej stronie muzyki, przyprawionej nostalgią lat dziecięcych. Piotr zajmuje się także produkcją, miksem i masteringiem, pomagając innym artystom osiągnąć wymarzone brzmienie ich muzyki.

Dominik Gawroński – pochodzący z Katowic producent muzyczny. Debiutował w 2009 r. solową płytą “Cup of Coffee”, na której w IDM’owo down-tempowych strukturach zamyka obraz swojego rodzinnego miasta. W swoim muzycznym dorobku posiada stale grywane przez Radiową Czwórkę single duetu The Hmmms. Jego elektroniczno-poetycki zespół Brzoska i Gawroński ma na koncie dwie eksperymentalne płyty: “Nunatak” i “Słońce, lupa i mrówki”, kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, oraz liczne pozytywne recenzje na łamach prasy. Dominik to również autor projektu “Elektrospacer”, który dzięki wsparciu Katowice Miasto Muzyki UNESCO, przy pomocy dźwięków i obrazu ilustruje katowickie parki i lasy.